Kwiaciarnia Warszawa Dostawa kwiatów gratis
 • Rocznica ślubów wieczystych i święceń kapłańskich

  635722110113556278

  http://www.wyslijkwiaty.com/slub-c-12.html

  Śluby wieczyste zakonne, podobnie jak też święcenia kapłańskie, są niezmiernie ważną decyzją, która jest krokiem, zmieniającym całe dotychczasowe życie, podobnie jak zawarcie związku małżeńskiego. Istnieje jednak spora różnica miedzy ślubami wieczystymi i tymi małżeńskimi. Jedne są decyzja o spędzeniu całej reszty życia z kochającym nas człowiekiem, te drugie, są decyzją, która sprawia, że podejmujący ją człowiek spędzi resztę życia w samotności, mając za jedynych i niezmiennych towarzyszy braci zakonnych lub zakonne siostry, a za jedyny cel dążenie do Boga. Śluby wieczyste to wielka uroczystość nie tylko dla rodziny przyszłego zakonnika, czy księdza, ale również dla całej społeczności ludzi mieszkających w jego rodzinnej miejscowości. W każda rocznicę tak ważnych wydarzeń urządzane są wielkie uroczystości, których podstawa jest odprawienie dziękczynnej mszy świętej na której wszyscy uczestniczący przed ołtarz przynoszą w podzięce Bogu kwiaty.

  Już na tydzień, przed święceniami kapłańskimi i prymicjami, cała społeczność wsi czy miasta szykuje się do tego wydarzenia. Najważniejszym elementem przygotowań, są kwieciste dekoracje, które ustawiane są na trasie przejścia przyszłego kapłana, lub zakonnika. Coraz mniej jest w naszym kraju i w europie powołań kapłańskich i zakonnych, wiec każde tego typu wydarzenie jest ogromną radością dla parafii, z której osoba wstępująca na drogę zakonna się wywodzi. Kiedy już gotowe są wszystkie dekoracje i cała parafia tonie w białych kwiatach, część parafianek kończy równolegle przygotowania z wiązane z wielkim prymicyjnym przyjęciem. Nakrywane są długie stoły, na których spoczną pyszne potrawy, ustawiane krzesła i dekoracje, a w kuchni czekają już świeżo zgotowane dania i przepyszne pieczone ciasta. Kiedy zakończy się już msza święta, wszyscy zaproszeni goście, bliscy i rodzina księdza lub zakonnika zasiadają do stołów, aby razem świętować tak wielkie wydarzenie.

  Każda kolejna rocznica tamtych niezapomnianych chwil, jest ze szczególnym namaszczeniem obchodzona przez kościół i parafian. Urządzane są podobnie jak przed rokiem uroczyste msze i nabożeństwa, nikt tez nie zapomina, o pięknych kwiatowych dekoracjach, które podobnie jak przed rokiem zdobią cała okolicę. Rodzice i najbliższa rodzina księdza, czy zakonnika przygotowują mniejsze już i nieco mniej huczne przyjęcie.

  Polska to kraj, który zbudowany został na głębokich podwalinach wiary, religia katolicka, to wyznanie większości obywateli naszego kraju. Nie należy się więc dziwić, że wyświęcenie każdego nowego kapłana i zakonnika jest dla nas tak wielkim świętem, nikogo nie powinno tez dziwić to, że tak chętnie świętujemy kolejne rocznice takich wydarzeń i że są one dla nas tak dużym świętem, które obchodzimy dekorując całą okolice kwiatami. Każde powołanie kapłańskie i zakonne, to również wielka chluba i duma dla rodziców kapłana. są oni w sposób szczególny traktowani w swojej społeczności, niemal tak, jak ludzie, którzy dali życie osobie świętej.

  Published on Sierpień 2, 2013 · Filed under: Bez kategorii; Tagged as: , , , ,
  No Comments

Leave a Reply